Internal Battle - V DNA je odpoved

2. prosince 2010 v 16:00 | Cinka |  Povídky
Ani jsem si nevsimla, ze jsem sem v listopadu nic nedala, tak ted pridavam povidku od me malickosti. :-))

Melisa se na Laylu dívala stejným stylem jako předtím Greg. V očích měla zmatek, pochybnosti, otázky. Byl to pro ni neočekávaný zážitek.
"Jak? My a sestry? Co máma? Je to pravda?" vystřelila po chvíli Melisa salvu otázek. Byla to jen část toho, co ji trápilo.
"Laylo, to myslíš vážně?" zeptala se zaraženě Catherine.
Dívka, aniž by spustila oči z Melisy, odpověděla: "Test jsem dělala já a po mně i Greg. Ale je jeden způsob, jak mít jistotu."
Někdo zaklepal na dveře výslechovky a pak vstoupil dovnitř. Layla se ani nenamáhala s otočením se. Poznala ho.
"Myslím, že by bylo dobře, abyste měly jistotu, že jste sestry," řekl Greg.
Melisa odvrátila oči od Layly a prohlédla si ho. Pak opět spočinula na Layle. "Co mám udělat?" zeptala se.
"Ukážu ti to," odpověděla Layla. Vzala Gregovi z ruky vatovou tyčinku, roztrhla obal a vytřela si sliny z úst. Pak všechno zabalila a vrátila to Gregovi. "Nebolí to," vysvětlovala Melise.
"Takže stačí, když otevřu pusu?" zeptala se dívka. Když Layla přikývla, děvče pokračovalo: "Dobře, tak mi to prosím udělej. Ale jestli jeden test dělaný dvakrát řekl, že jsme sestry, pak tomu věřím. I když je to…"
"…bláznivé a zvláštní?" napověděla Layla.
Melisa se pousmála. "Myslím, že jsi to vystihla."
Když jí Layla odebrala DNA, Greg si to od ní převzal a šel udělat testy. Catherine a Jim jen nevěřícně pozorovali to, co se před nimi odehrávalo.
"Tak tohle jsem ještě nezažil," prohlásil Jim a sedl si.
"Ani já ne," přidala se Cate. "A to tu dělám osmnáct let. Chce to kafe, co Jime?" Když jí to kolega odsouhlasil, zamířila ven, aby jim donesla kávu. Ve dveřích se málem srazila se Sárou. Nechala ji projít a pak odešla.
"Nazdar Dextere," pozdravila radostně Melisa psa, kterého tam Sára přivedla.
"Ten je tvůj? Krásnej westík," řekla Layla. "Můžu si ho pohladit?"
"No jasně, teď, když jsme ty ségry," odpověděla a pousmála se. Layla jí úsměv vrátila a podrbala psa za ušima.
"Moment," ozvala se Sára, "myslím, že mi něco uniklo, když jsem byla s Dexterem. Vy dvě jste sestry?"
Warrick s Nickem zamířili od Hodgese, u kterého si vyzvedli výsledky, rovnou za Grissomem. Když dorazili k jeho kanceláři, všimli si, že je u něj Ecklie. Na chvilku zaváhali, ale pak Warrick zaklepal na dveře a oba vešli.
"Grissome, my jsme kriminalistická laboratoř a nezjišťujeme DNA kvůli příbuznosti našich lidí se svědky!" vyjel na Gila Ecklie ve chvíli, kdy Nick za sebou zavřel.
Grissom klidně seděl za stolem a mlčky ho pozoroval. Po několika málo minutách promluvil: "To, že Layla a Melisa jsou sestry, se zjistilo náhodou. Layla dělala jen svou práci a chtěla identifikovat, komu může patřit druhé DNA. Nemohla za to, že přišla na to, na co přišla. A jestli ti jde o to, že Greg teď porovnává vzorky Layly i Melisy, abychom měli jistotu, pak je to na mojí zodpovědnost."
Ecklie seděl a nevěděl, co na to říct. Po chvilce se ale vzchopil a odpověděl: "Tohle tu už nechci vidět." Zvedl se a zamířil ke dveřím.
"Jestli to budu muset udělat kvůli případu, pak to udělám," řekl klidně Gil, ale jeho modré oči potemněly.
Ecklie nic neřekl a odešel. Přitom za sebou prásknul dveřmi. Nick si s Warrickem vyměnil pochmurný pohled, ale nekomentoval to ani jeden.
"Co máte?" zeptal se Grissom.
"Nic," povzdechl si Warrick a podal mu výsledky od Hodgese. "Ty vlákna jsou naprosto obyčejný a nikde jsme neobjevili nic, co by nám mohlo pomoct."
"S tímhle případem nemůžeme hnout, Grissi. Známe vraha, známe motiv, víme, co mrtvé spojuje. Ale vraha nenajdeme. To je práce policajtů," mudroval Nick.
Gil se mírně pousmál a modré oči znovu získaly svojí obvyklou barvu. "Slyšel jsem, že Melisa toho o Noemi hodně ví. Třeba nám poradí."
"Ty Grissi, jak jsi to myslel s tou Melisou a Laylou? Fakt jsou ségry?" ozval se zvědavě Warrick.
"No, správně by vám to měla říct Layla, ale je to tak. Greg ještě dělá srovnání jejich DNA, ale nepochybuji o tom."
"Teda, netuším, co bych v takové situaci dělal," řekl Nick. "Takhle najednou zjistit, že mám sestru…"
Dveře Gilovo kanceláře se otevřely a vešel Greg. "Jsou sestry, DNA to definitivně potvrdilo. A ten test jsem dělal dvakrát. Jestli mi ale příště bude Ecklie dýchat za krk, tak po něm něco hodím. Jak se pak má člověk soustředit, když ho má v patách?"
"Už jsem s ním mluvil. Prý jsi ho za mnou poslal," řekl Gil.
"Původně jsem ho chtěl poslat někam jinam," zamumlal.
Nick a Warrick se ušklíbli. Grissom se na něj zkoumavě zahleděl.
"Jdu jim to říct," oznámil Greg a zmizel.
TO BE CONTINUED…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama