Internal Battle - Změna

14. června 2010 v 10:41 | Cinka |  Povídky
Další kousek ode mě.

Greg ztuhnul. To, co mu Layla řekla, znělo neuvěřitelně. Přemýšlel, jestli slyšel dobře. Po chvilce vzal papír s výsledky Layle z rukou. Podíval se na ně a zjistil to samé, co před tím ona.
"Neudělala jsi nějakou chybu? Nenechala jsi někde prostor pro chybu?" vyptával se Greg.
"Ne, rukavice jsou neporušené. A pokaždé, pokaždé než začnu něco dělat, tak zkontroluju pracovní plochu. Všechno je sterilní. Gregu, já… co mám dělat?"
Mlčel. Nevěděl, jak má zareagovat. Tohle ještě nezažil. Věděl, že by měl něco říct, jen netušil, co.
Layla se trochu vzpamatovala a promluvila zase vyrovnaným hlasem jako by se nic nestalo. "Musím to říct Grissomovi. Musí vědět, co se stalo."
"Laylo," zarazil ji.
"Gregu, já musím," řekla nekompromisně.
"Počkej. Projedu to já, chce to jistotu. Věřím, žes neudělala chybu, ale kvůli sobě, dovol mi to."
Dívka chvíli uvažovala o jeho slovech a pak přikývla. Poodešla a sedla si na volnou židli. Během doby, co Greg znovu dělal testy DNA, mlčela. Chtěl jí utěšit, povzbudit, cokoli. Jenže všechno, co ho napadalo, hned zamítl. Připadal si hrozně.
Grissom z patologie zamířil za Bobbym, aby mu donesl další náboj z odstřelovací pušky. Chtěl si nechat potvrdit, že jde o stejný náboj. Jakmile mu zadal úkol, zamířil za Nickem a Warrickem, kteří se snažili získat něco z auta.
"Nemáme nic, Grissi. Jsou tu nějaký vlákna, papíry, doklady, a podobně. Ale nic, co by nám pomohlo najít Noemi," řekl Nick, když si všiml svého šéfa.
"Co jsme našli, tak dáme Hodgesovi, aby zjistil, o jaká vlákna se jedná. Víc ti zatím neřekneme," přidal se Warrick.
"Dobře, dělejte dál. Až něco budete mít, tak mi to řeknete. Jdu za Cate. Nevíte, kde je Sára?"
"Eh, asi pozorovala výslech Melisy," odpověděl Nick.
Grissom přikývl a odešel. Zamířil k výslechové místnosti, ale nebylo mu přáno, aby tam došel. Když míjel DNA laboratoř, zavolal na něj Greg. Vešel dovnitř a spatřil ho stát na místě, kde by ho nečekal. Byl u přístrojů a Layla seděla na židli. Vypadalo to, že je z něčeho hodně rozrušená.
"Co se děje?" zeptal se.
Greg se nadechl, aby mu to řekl, ale Layla ho zarazila. Otočila se na Grissoma, podívala se mu do očí a řekla:
"Grissome, Melisa a já… jsme sestry. Ale kapitán Kelsey není můj otec. Není to žádná chyba, Greg to po mně kontroloval. Myslím, že bys to měl vědět."
Grissom zůstal zaraženě stát a koukal z jednoho na druhého. V hlavě mu to šrotovalo, jak přemýšlel, co dál. Chvilku trvalo, než promluvil.
"Dobře. Jsem rád, že jsi mi to řekla. Zachovali jste se výborně, když jste to znovu přezkoumali. No, nejsi kriminalistka, takže ti nehrozí stažení z případu. Ale je třeba to říct Eckliemu."
Layla ho poslouchala jen na půl. Když domluvil, vyhrkla: "Smím… mohla bych jí vidět? Chtěla bych jí to říct, pokud můžu. A pokud si myslíte, že je to rozumný. Ztratila tátu, toho nenahradím, ale nechci dopustit, aby se dostala do nějakého dětského domova. Je to zvláštní pomyšlení, že mám sestru."
"To nebude zrovna nejlepší nápad. Jak jí to chceš říct? Jak jí to vysvětlíš? Myslíš si, že ti jí sociálka jen tak dá do péče?" zahrnul ji otázkami Greg.
"Máš snad lepší nápad? Jak by ses zachoval ty? Zkus se vžít do mé situace," řekla trochu podrážděně.
Do dialogu vstoupil Grissom dřív, než se ti dva stačili nějak rozhádat. "Myslím, že si zaslouží znát pravdu. Jestli jsi připravená jí to říct, pak můžeš."
Layla sklopila hlavu a tiše řekla: "Nevím, jestli jsem připravená. Nejspíš ne. Ale měla by to vědět."
Greg k ní přišel, položil jí ruku na rameno a řekl: "Omlouvám se, neumím si představit, jak bych se v tvé situaci zachoval já. Ale jestli chceš, můžu jít s tebou."
Dívka se párkrát zhluboka nadechla a odpověděla: "Ne, udělám to sama." Potom, aniž by se na jednoho z nich podívala, vzala do ruky výsledky a zamířila pryč.
Greg se za ní díval a uvažoval nad tím, co jí řekl. V tu chvíli k němu přistoupil Grissom a řekl: "Bude to chtít čas." A odešel. Mladší kriminalista o těch slovech přemýšlel. Měl dojem, že Gil něco tuší. Nebo že bych si to jen namlouval?
Layla zaklepala na dveře výslechovky a vstoupila dovnitř. Catherine i Jim se zatvářili překvapeně, ale nic neřekli. Laborantka se zadívala na Melisu. Pozorně si jí prohlížela. Tak tohle je moje sestra, pomyslela si.
"Ahoj, jsem Layla Garcia. Ty jsi Melisa Kelsey, že?" Když děvče přikývlo, pokračovala: "Jsem analytička DNA. Víš, co to znamená?"
"Brali jsme DNA ve škole, takže něco málo o tom vím," přikývla Melisa. Vypadala trochu překvapeně, když dostala tuhle otázku.
Cate si s Jimem vyměnila tázavý pohled, ale nechali Laylu, ať mluví. Doufali, že jim to vysvětlí.
"Jde o to," promluvila znovu Layla, "že jsem na oblečení tvého otce našla dva druhy krve, tedy i dva druhy DNA. Jedno DNA je tvého otce a druhé bylo neznámé. Potřebovala jsem zjistit, čí je. Projela jsem to jednou databází a…" zarazila se. Nevěděla, jak pokračovat. Ale v Melisiných očích viděla něco, co jí dodalo odvahu dokončit myšlenku. "Jde o to, že databáze našla shodu. Vyhodnotila DNA a … část DNA patří tvému otci. Což je pochopitelné, protože šlo nejspíš o tvou krev. No a další část je shodná s mojí DNA. Jsme… jsme příbuzné, s největší pravděpodobností sestry."
TO BE CONTINUED…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | 15. června 2010 v 14:41 | Reagovat

Tak to chce hone, honem pokráčko. Jsem rozhodně zvědavá jak to Melisa pobere :)

2 Verča Verča | 20. června 2010 v 18:24 | Reagovat

Velmi pěkný pokráčko,těšim se na další...

3 xoxo-littledreamer xoxo-littledreamer | E-mail | Web | 13. srpna 2010 v 20:06 | Reagovat

Pěkné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama