Internal Battle - Grow by Degrees

10. dubna 2010 v 11:31 | Cinka |  Povídky
Další kousek mojí povídky. Slibuju, že zase brzy přeložím další kapitolku A sick man's game. Jen se k tomu musím dokopat. :-)

Grissom se otočil za hlasem, který jim nabízel pomoct. Když zjistil, kdo to je, zatvářil se překvapeně. Nečekal, že by toho muže tady někdy ještě spatřil.
"Šerif Mobley," pronesl.
Jmenovaný muž naznačil úsměv a řekl: "Máš pravdu, Grissome, už zase jsem šerif. Ale jen prozatímně, dokud nebude jmenován někdo jiný. Je to jen kvůli tomu, že jsem tu funkci zastával před Rorym."
"Dobře," přikývl Gil. "Teď bychom ale rádi slyšeli, co má společného Atwater s Noemi Parrish?"
"No, major Halley řekl, že Parrishová zabila civilistu v Iráku a chtěl pro ní vojenský soud. Jenže vojenští psychologové u ní diagnostikovali schizofrenii, tak z toho sešlo. Snažil se dostat Parrishovou aspoň před civilní soud, ale neuspěl s tím. Tehdy se spojil s Rorym, chtěl po něm pomoc. Rory se mu snažil pomoct. Chtěl si získat politiky, aby se mohl vyšplhat výš. Ale soudce jí poslal do léčebny a tím tuhle etapu ukončil."
"Takže ta žena jde po všech, kteří ji chtěli dostat do vězení?" ujasňovala si to Cate.
"Je to možné," přisvědčil staronový šerif.
"Výborně," zavrčel Nick. "Takže to máme najít všechny, kdo chtěli Parrishovou dostat do vězení a co? Dát jim ochranky, než jí chytneme? Kdybychom tohle věděli už prve, mohl by se případ vyvíjet jinak."
"Myslíte si, Stokesi, že kdybychom věděli, koho chce zabít, nechali bychom Atwatara bez ochrany?" zeptal se rozzlobeně Mobley.
Místo Nicka odpověděl Warrick: "Zajisté jste ale věděli, že může chtít napadnout nějakého svého nadřízeného, ne?"
Než se spor stihl vyhrotit, vstoupil do diskuse Gil. "Tímhle si nepomůžeme a nic se nevyřeší. Náš úkol je, zajistit veškeré důkazy. Chycení vraha je na policistech. Takže šerife, děkujeme vám za vysvětlení. Pustíme se do práce."
Mobley přejel pohledem po všech kriminalistech. Pak se s nevyzpytatelným pohledem zastavil na Gilovi. Nakonec se otočil a odešel. Ve dveřích se málem srazil s Laylou. Zdvořile ustoupila a nechala ho projít. Teprve potom vešla do místnosti.
"Kdo to byl?" zeptala se a ještě jednou se otočila za mizející postavou. "Nebo se nemám ptát?" dodala po chvilce, když jí nikdo neodpovídal.
"To byl náš staronový šerif," vysvětlil Greg. "Atwatera, neboli šerifa, který tu byl do teď zastřelili, to víš. No a tenhle tu byl před ním a teď zas."
"Aha, tak to jo. Myslím, že spíš chcete vědět výsledky. Takže, ta krev z místa činu je Atwatera. Všechny vzorky z jeho bytu, z kterých jsem dokázala dostat DNA, patří jemu. Tentokrát žádná ženská DNA," řekla Layla.
"Díky," poděkovala Sára, když se k tomu Gil neměl. Layla jí podala výsledky a odešla.
Než kdokoli stihl navrhnout nějaký nápad, jak dál postupovat, objevil se u nich Bobby se svými výsledky.
"Vážení, ta ženská vážně používá H&K PSG1, ten druhej náboj to potvrzuje, je to zase ráže .308 Winchester. Musí být fakt dobrá a taky musí mít nějaký kontakty v armádě. Sehnat tuhle krasotinku je dost velkej oříšek, i co se černého trhu týče. Rozhodně to bude originál a ve výborném stavu."
"Ty mě neustále překvapuješ," řekl Warrick. "Jak řekl Nick, jsi chodící encyklopedie."
"Práce je můj koníček," odvětil Bobby.
"Tak teď jsem slyšela Grissoma," usmála se Cate. Když to Gil uslyšel, mírně se zamračil. Catherine si toho všimla. "No ještě řekni, že to není pravda," dobírala si ho.
"Práce nemusí být nutné zlo, jak to někteří berou," pronesl Gil klidně.
"Další moudrost Gila Grissoma. To bych si měla poznamenat," řekla Sára se smíchem.
Gil na ni upřel svůj pohled a pak řekl: "Myslím, že je čas, pustit se do práce."
"Já a Greg bychom mohli dát dohromady vojáky, kteří sloužili pod majorem Halleym, a zároveň byli ve stejné jednotce jako Parrishová. Pak zjistíme, kdo z nich je ve Vegas a tím pádem bychom je pak měli vyslechnout. Možná by nám mohli pomoct," navrhl Nick.
"My s Warrickem," ozvala se Cate, "se můžeme vrátit k věcem majora Helleyho a uvidíme, jestli něco neobjevíme."
"No a my, Gile, se můžeme podívat podrobněji na Atwatera. Třeba Parrishová udělala chybu a nejdeme něco, co by nám mohlo pomoct," řekla Sára.
"Dobře, tak za tři hodiny se tu znovu sejdeme. Snad do té doby na něco přijdeme," přikývl Gil.
Všichni se rozešli, aby udělali všechno, co bylo v jejich silách, aby pohnuli s případem. Pracovali na tom bez přestávky dvě a půl hodiny, když je vyrušil Jim. Obešel všechny dvojice a poprosil je, aby se sešli v plánovací místnosti. Když se tak stalo, obrátili se na ně pohledy kriminalistů a čekali, co jim řekne.
"Začíná to být kritický," spustil Jim. "Máme dalšího mrtvého. Je to kapitán Jeremy Kelsey. Opět kulka do srdce. Musí se s tím rychle něco udělat, než nám ta ženská povraždí celou jednotku. Přece po sobě musí zanechat nějaký stopy."
"Dobře Jime, vezmu celý tým a zkusíme něco najít. Ale nejsme všemohoucí," odpověděl mu Gil.
"Je tu ještě něco, co byste měli vědět. Tentokrát nebyla oběť sama, ale s dcerou. Zůstala na živu, Parrishová zabila jen kapitána. Ale to děvče je vyděšené," vysvětlil Jim.
"Takže máme svědka?" zeptala se Catherine.
"Nevím kolik toho řekne, ale jo, dalo by se říct, že máme svědka," souhlasil Jim.
"Fajn, tak si vezměte věci a jedeme tam," vydal jasný pokyn Grissom.
TO BE CONTINUED…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | 10. dubna 2010 v 12:42 | Reagovat

svědek,no tak to hurá.ty víš že čekám na pokračování ;)

2 melonka-csi melonka-csi | Web | 10. dubna 2010 v 14:29 | Reagovat

mají svědka, tak snad se dozví něco víc, skvělý, už se těším jak to dál bude pokračovat x)

3 Verča Verča | 10. dubna 2010 v 16:16 | Reagovat

těšim se na pokračování...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama