Internal Battle - Spousta informací

6. března 2010 v 10:56 | Cinka |  Povídky
A zase jeden kousek povídky od mojí maličkosti. Poslední dobou se to tu povídkama jen hemží, takže doufám, že se vám to moc nemotá. :-) Díky všem za komentíky u jakékoli povídky.

Greg a Catherine vystoupali po schodech do nejvyššího patra domu. Tam před jedněmi dveřmi stál uniformovaný policista. Jakmile je uviděl, pustil je dovnitř. Po vstupu do místnosti bylo oběma jasné, že se ocitli v bytě vojáka a samotáře. Vše bylo vzorně uklizeno a srovnáno. Nikde nebyly žádné přebytečné věci, vše bylo spartánsky zařízeno.
"Takhle uklizeno má určitě doma Gil," poznamenal Greg, když se rozhlédl kolem.
Cate se na něj tázavě podívala. "Podle čeho soudíš?"
"No…" protáhl Greg, "mrkni na jeho kancelář. Ta taky bývá většinu času uklizená. Jen mi tu chybí zarámovaní motýli a terárka s různýma chlupatýma potvorama. To bych pak věděl, že jsem u Grisse."
Cath se nad tím pousmála a zakroutila hlavou. Nechala to být a radši se rozhlížela dál po místnostech. Nakonec se mlčky rozdělili a každý si vybral jednu místnost. Hned se pustili do práce, aby to měli brzy hotové.
Mezitím Warrick vyhledal auto, které patřilo mrtvému vojákovi. Klíčky našel David u majora v kapse. Hledání nebylo nijak těžké, jelikož vlastnil auto Hummer H2. Tento vůz byl na ulici jako jediný.
Brown auto zběžně prohlédl a zajistil důkazy, které by se mohli ztratit převozem. Potom zavolal odtahovku a nechal hummera odtáhnout na kriminálku. Svezl se s nimi, aby se hned mohl pustit do práce.
Sára v tu dobu už měla část místa zajištěného. Moc důkazů k zajištění nebylo. Nikde žádná nábojnice a projektil byl podle všeho pořád v těle oběti. Také krev téměř nikde nebyla. Zajistila co mohla a všimla si, že se k ní blíží Gil. Kývla na něj a pohybem ruky ho přivolala blíž.
"Moc toho k zajištění nebylo."
"Měl bych se podívat po místě, kde se mohlo střílet. Jenže pokud to opravdu byl odstřelovač, tak máme dost velký prostor pro hledání. Doufám, že nám ho Bobby a Al pomůžou zúžit," zamyslel se Gil.
"To není špatný nápad. Co ti chtěl ten plukovník?"
"Žádal o objektivní vyšetřování," vysvětlil jí.
"Jako bys to někdy dělal jinak," pronesla a zvedla se z podřepu.
Gil se na ni mírně usmál. Pak se ale pustil do práce, aby měli brzy všechno hotovo.
O pár hodin později se všichni sešli v laboratoři. Každý si přinesl svoje poznámky a rozsadili se kolem stolu. Potřebovali dát dohromady vše, co měli, aby se mohli posunout kupředu.
"S doktorem Robbinsem jsem provedl pitvu," začal Nick. "Z těla jsme vyjmuli náboj a dal jsem ho Bobbymu. Major Halley byl zdravý a v kondici. Všechny orgány byly v pořádku až na plíce. Musel to být náruživý kuřák."
"Prošel jsem jeho auto," pokračoval Warrick. "Nic moc zajímavého jsem nenašel. Měl tam úzké doutníky, docela slušná zásoba. Pak mapu, papíry k autu, pár parkovacích lístků a to bylo všechno. Posbíral jsem pár vláken a dal je Hodgesovi. Uvidíme, na co přijde. Ale počítám, že to stejně bylo jen z jeho oblečení."
Potom se ozvala Cate: "S Gregem jsme mu prohledali celý byt. Vše měl vzorně poskládané. Nikde nebylo nic, co by vybočovalo z normálu nebo jeho zavedeného pořádku. Taky jsme našli úzké doutníky. To byla zřejmě majorova jediná neřest. Byt měl až spartánsky zařízen, nebylo tam nic, co by nám mohlo pomoct."
"Já prošla celé místo činu. Našla jsem jen trochu krve, zřejmě jak Halleyho tělo narazilo při pádu na zem. Jinak taky nic použitelného," vysvětlila Sára. "Krev jsem dala Layle na porovnání."
"No a já odnesl nějaké vzorky Layle na DNA. Akorát pracovala na něčem pro Ecklieho směnu, ale slíbila, že se na to podívá co nejdřív," řekl Greg.
"Dobře," přikývl Gil. "Tak jsme si to hezky shrnuli. Teď potřebujeme od Bobbyho vědět o jakou zbraň se jedná, případně z kolika metrů mohl vrah vystřelit. Musíme aspoň trochu zúžit místo pátrání po místě, odkud vrah střílel. Nicku, měl bys skočit za Bobbym a zeptat se ho na to."
"To nebude třeba, šéfe," ozval se Bobby ode dveří. "Ten náboj je ráže .308 Winchester. Používá se v odstřelovačských puškách. Musí to být pěkná snajperka, ze které byl vystřelen. Podle rýhování bych to viděl na H&K PSG1 neboli Heckler & Koch PSG1. Pokud se nemýlím a je to ona, pak je to moc kvalitní puška. Zásobník má na pět nebo dvacet nábojů. Víc vám toho neřeknu, jen jedno, PSG1 neschováte do kapsy. Má něco přes metr a váží osm kilo. Můžete jí uklidit do kufru dělaného na míru. Ještě jedno můžu říct, že vrah střílel nejdále asi 500 metrů. To je ještě zvladatelný rozptyl pro to, aby se trefil do srdce."
"Ty Bobby, kam na tohle chodíš?" zeptal se zvědavě Nick. "Jsi učiněná chodící encyklopedie."
"To se ptá ten pravej," ušklíbl se. "Kdo mi dal přezdívku ,Country'?"
Nick se rozesmál. "Ty si to pamatuješ? To je dobrý."
Bobby mu úsměv oplatil a pak odešel. Vzápětí ho vystřídala Layla. Stihla pro ně dokončit rozbor DNA. Když jí Greg spatřil, mile se na ní usmál. Ona si toho ale nevšimla, dívala se na Gila.
"Mám pro tebe ty výsledky. Krev, kterou našla Sára na zemi patří majorovi. Vzorky od Grega z majorova domu jsou všechny jeho až na jeden. Nechala jsem to projet databází, ale nikoho mi to nevyhodilo. Jinak, jedná se o XX, neboli ženskou DNA."
"Děkuju. Jen tak mimochodem, co práce pro denní směnu?" nadhodil Gil.
"Ta počká," uculila se Layla a pak odešla.
Gil zakroutil hlavou a Cate se zasmála. "Dobře jsi jí to naučil, Gregu," poznamenala.
Ten se jen zašklebil a uvažoval nad jejím chováním. Byla pro něj velkou neznámou a to ho zlobilo.
TO BE CONTINUED…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ViVi ViVi | Web | 6. března 2010 v 16:46 | Reagovat

Týjo! Pěkné a zároveň takové tajemné xD.....Moc pěkně napsaný, stejně jako všechny tvé story xD, jinak zajímavý případ, pan major byl pěknej puntičkář jako moje ségra xD...

2 Wendy Wendy | 6. března 2010 v 19:21 | Reagovat

to je dobře že je hodně povídek, aspoň je co číst a nač se těšit:) jinak super, kam ty pořád chodíš na ty nápady je mi záhadou:))

3 Verča Verča | 7. března 2010 v 16:55 | Reagovat

No pěkné zatim se to rozjíždí, čekam co přijde...tak brzy pokračování pls...

4 Kathy Kathy | Web | 10. března 2010 v 7:01 | Reagovat

pěknáá část

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama