Revenge of the pig - Angels Fall First

24. prosince 2008 v 0:05 | Cinka |  Povídky od vás
Jelikož máme dneska toho 24.12., mám pro vás dáreček v podobě povídky od Peťulky. Doufám, že se vám to bude líbit stejně jako mně. A mimochodem, nezapomeňte u toho dýchat, i když to místy bere dech. ;-)
Pozn.: Název jsem převzala z názvu prvního alba (a mojí oblíbené písničky) finské metalové skupiny Nightwish. Není to sice moje nejoblíbenější skupina (toto privilegium si drží Blackmore's Night a příští kapitolu plánuju pojmenovat po jejich písničce), ale vřele jí doporučuju. Sorry za reklamu;-)


I když bylo teprve brzké odpoledne, Grissom už opět dorazil do práce a zaujal postavení za svým stolem. Co ho ovšem velice překvapilo bylo to, že viděl po chodbě pochodovat Catherine. Mířila směrem k Brassově kanceláři. Šéf noční směny neváhal a vyrazil za ní.
"Catherine?" zavolal na ní a přidal do kroku. "Co tu děláš? Směna začíná až za pár hodin."
"Chtěla jsem zkontrolovat Grega," opáčila.
"Teď ještě bude spát," připomněl jí Grissom.
"Jo, no vidíš… máš pravdu," souhlasila Cath, otočila se a spolu s Gilem zamířila do zasedačky. "Bylo by to jedině dobře."
"Víš, já mám strach jestli mu tenhle způsob ochrany nezpůsobí ještě větší škody," přiznal Grisssom váhavě.
"no," protáhla Cath přemýšlivě, "včera venku se bál. I v tom obchoďáku se třás jak osika a točil se pořád kolem dokola jak ruská baletka."
"Od doby, co vstane s ním někdo bude bez ustání," rozhodl Grissom. "nechci, aby udělal nějakou hloupost."
"Jako co?" chtěla vědět Catherine.
"Jako třeba pokusit se o…" Gil nedokončil, protože v tu chvíli do místnosti vletěl Brass. Na sobě měl svůj starý béžový kabát, který si ještě nestihl sundat. V obličeji střídal barvy od agresivně naladěné rudé po ustrašenou bledou rychleji než semafor.
"Kde je Sanders?" zeptal se. Hlas měl plný obav.

Greg obezřetně vyšel zpět na ulici. Rozhlédl se na obě strany silnice. Rozhodl se pospíšit si, nechtěl, aby někdo zjistil, že šel sám ven. Byl rád že mu včera dovolili jít s Catherine nakoupit něco k jídlu, ale prostě se potřeboval znova pořádně nadechnout a stejně se od budovy vzdálil jen pár bloků a dával pozor.
Opatrně vkročil do silnice. Na druhé straně vozovky akorát parkovalo auto, jinak nikde nic nejelo. Kriminalista usoudil, že žádné nebezpečí nehrozí a přešel ke druhé straně. Když měl od sebe cílový chodník vzdálený asi metr, zaslechl hlasité zavrčení motoru a svist pneumatik. Greg se sotva stihl rozhlédnout. Náhle ucítil silný náraz do pravého stehna. Z prudké trhavé bolesti se mu zatmělo před očima a tak to, že přes okraj kapoty přepadl na zem, se mohl jen domýšlet. Instinktivně se chytil za zraněnou nohu. Bolestí se mu míhaly mžitky před očima a celé tělo měl jakoby ochrnuté v křeči.
Dveře auta se otevřely a v Gregově šokovaném mozku zavládla naděje, že se od řidiče dočká pomoci. Z vozidla se vynořila robustní postava v tmavé mikině s kapucí přes hlavu. Grega zamrazilo. Ještě větší šok přišel, když řidič shodil kápi a objevil se obličej Aarona Jamese.
"Ne..." zasténal Greg a s vynaložením ohromného úsilí se pokusil odplazit dozadu, když Aaron vykročil za ním. "Ne, tohle ne..."
James došel až k němu. Když Greg vzdal beztak marný pokus o únik, Aaron si klekl na jedno koleno k němu. Greg se proti své vůli roztřásl.
"Vrahu," zasyčel Aaron nenávistně a obtočil své medvědí dlaně kolem Gregova krku. Greg najednou kromě pulzující bolesti v noze ucítil železný stisk útočníkových končetin, jak mu drtí průdušnici. Chtěl se nadechnout a rozkašlat. Jeho mozek zoufale volal po kyslíku a krev mu bušila ve spáncích. Zaškrcené krční tepny doslova mlátily do Aaronových dlaní, ten však svůj stisk nepovolil ani když se jeho oběť zoufale snažila odtáhnout mu ruce.
Greg začínal ztrácet vědomí. Bolest v noze ustoupila, vše se halilo do černé mlhy a kriminalistovi bylo jasné, že musí o přísun kyslíku, potažmo o holý život bojovat. Přestal s bezúspěšným pokusem o zbavení se Aaronových rukou a místo toho zaryl nehty do jeho obličeje. Aaron vykřikl a pustil ho. Greg se rozkašlal a levou rukou se chytil za pochroumaný krk. Pomalu se mu začal vracet zrak. Zašilhal směrem k autu, které ho srazilo, a znovu se roztřásl. Byl tam hlouček několika lidí a ještě jeden muž stál Gregovi u nohou. Muž s prasečí maskou na obličeji. Cole Tritt.
Grega polila vlna upřímné hrůzy. Litoval toho, že šel dnes v noci ven. Mysl mu zachvátil strach o vlastní život a fakt, že už jednou Trittův útok přežil, ho příliš neuklidňoval. Tehdy byl neplánovaná oběť, nadpočetná, a pomoc byla na cestě. Teď ho nikdo nehledal, nikdo nebyl nablízku a sám Greg byl vážně zraněný a oslabený.
Aaron si držel dlaně na krvácejícím obličeji a odklopýtal se k Trittovi. "Ten bastard mě poškrábal..." zaskuhral.
Tritt pomalu přikráčel chvějícímu se mladíkovi k hlavě a přiklekl si. "Chceš se rvát?" zavrčel a pravou rukou vystřelil ke Gregovu obličeji. Kriminalista zareagoval pohotově, sklapl čelisti kolem Coleových prstů a stiskl jak mohl. Věděl, že mu to příliš nepomůže, ale nehodlal se nechat zabít beztrestně.
"Ááů," zařval Tritt a pokusil se ruku vytáhnout, Greg však sevření nepovolil, i když tušil, že si tím sám uškodí.
Tritt konečně vyškubl ruku a s nenávistným "Kreténe!" kopl Gregovi do žeber. Kriminalista zoufale zalapal po dechu a než se stihl znovu nadechnout, další rána mu přistála na břiše. Další dvě současně znovu do žeber. A do ruky. Do levé nohy. Do hlavy. Po nekonečně dlouhé době plné surových kopanců cítil, jak mu krátce po sobě praskla dvě žebra. Prudká bolest zachvátila i levé koleno, jako by mu ho někdo urval. Pokusil se přetočit na břicho a krýt si hlavu, ale rána do předloktí jeho snahu zmařila. Obličej mu zůstal na chviličku odkrytý a vzápětí mu na sanici přistál tvrdý úder, který, podle bolesti, jaká zachvátila polovinu Gregovy už beztak zdecimované tváře, mu snad musela prorazit čelist až někam do krku.
Jeho dlouhou, pomalou a stále se zesilující agónii ukončila rána do hlavy, jenž ho odeslala do milosrdného bezvědomí.
(zlá Péťa, děsná mrcha…)
Tak, a teď jsem na vás zvědavá;-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dana - SB Dana - SB | Web | 24. prosince 2008 v 8:30 | Reagovat

ÚÚÚÚ to neeeee...chudák malá...teda takhle ho zřídit na Vánoce? Doufám, že už ho přece jenom někdo hledá a je blízko!

2 Wendy Wendy | E-mail | 24. prosince 2008 v 11:48 | Reagovat

Ááááá,to je drsný tohleto.A takhle na Vánoce:-) Ale je to suprová povídka, chudinka malej ten zas dostává.Taky doufám,že už ho aspoň hledají!

3 Jolka Tvoje→♥Sbéčko♥← Jolka Tvoje→♥Sbéčko♥← | Web | 24. prosince 2008 v 20:18 | Reagovat

teda ten konec já se bojím:(:( honem pokráčko:)

4 Jana Jana | E-mail | 25. prosince 2008 v 16:34 | Reagovat

Je to drsný a já ho pofoukám a ošetřim. A předpokládám, že jemu se to na štědrej den nestalo.

5 Wendy Wendy | E-mail | 25. prosince 2008 v 17:46 | Reagovat

Na štědrej den se mu to nejspíš nestalo,ale já jsem to na štědrej den četla a dopadlo to tak, že jsem na to myslela i u stromečku:-)

6 Verča Verča | Web | 26. prosince 2008 v 12:47 | Reagovat

NOjo fakt drsný...měl ale myslet na následky když se šel projí, ale kdo by nešel když byl tak uvězněněj...chudáček a to to od nich schytal po druhý...

7 Lucka (*L*) tvoje →SBčko← Lucka (*L*) tvoje →SBčko← | Web | 26. prosince 2008 v 20:31 | Reagovat

Chudáček jeden umíněnej, kdy už mu konečně dojde, že někdy neudělat nic je to nejlepší :×{

Každopádně, JAK mám u tohodle dýchat??? :×)

8 stepanka stepanka | 27. prosince 2008 v 18:18 | Reagovat

Bože, chudáááček !! Přesně...jak dá se u tohohle dýchat??? :-D Nááádherný, prosím, prosím další díl :-(

9 Lendulka Lendulka | Web | 27. prosince 2008 v 19:01 | Reagovat

docela drsný,chudák greg doufám že ho najdou a on se brzo uzdraví

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama